مهاجرت از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت برای متقاضیان بین المللی واجد شرایط امکان پذیر است چرا که برای ثبت شرکت در کشور اوکراین شرایط و مقرراتی وضع شده است. متقاضیان باید پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت از آن ها مطلع باشند.

دولت اوکراین برای جذب سرمایه گذاران خارجی و بین المللی مزایا و امکانات زیادی در نظر گرفته است که یکی از آن ها اقامت دائم در کشور اوکراین به همراه اعضاء خانواده می باشد. در طول چند سال اخیر تقاضا برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین افزایش یافته است. ثبت شرکت در کشور اوکراین یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری در بین کشورهای اروپایی، کشور اوکراین است. با توجه به بحران های مالی پیش آمده در این کشور پروژه های اقتصادی در کشور اوکراین می تواند زود بازده باشد. دولت اوکراین از شرایط اقتصادی پیش رو آگاه است به همین دلیل شرایط سخت و پیچیده ای برای سرمایه گذاری متقاضیان خارجی در نظر نگرفته است. پس متقاضیان واجد شرایط می توانند به راحتی در این کشور سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت (به خصوص شرکت هایی با مسئولیت محدود) را تجربه کنند.

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که در بسیاری از حوزه های کاری اوکراین رقیبی وجود ندارد به همین دلیل اگر فرد بتواند در یکی از این حوزه ها سرمایه گذاری کند می تواند به راحتی به سود قابل توجهی دست پیدا کند. جهت افتتاح شرکت در کشور اوکراین لازم است متقاضیان خارجی مجوز رسمی کار را نیز دریافت کنند، همچنین لازم است متقاضی شماره شناسایی پرداخت مالیات را نیز اخذ کند.

انواع راه های تجاری در کشور اوکراین عبارتند از:

1. شرکت با مسئولیت محدود (TOV اوکراینی)

2. شرکت سهامی خاص یا سهامی عام (PRAT اوکراینی).

شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت همانطور که گفته شد متقاضیان واجد شرایط می توانند با ثبت شرکت موفق در کشور اوکراین اقامت موقت ، سپس دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت کشور اوکراین را کسب کنند.

با ثبت شرکت در اوکراین مجوز اقامت موقت به متقاضی و اعضاء خانواده وی (همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال) اعطاء می شود.

پس از گذشت 5 سال از ثبت شرکت موفق و پرداخت مالیات متقاضی اقامت دائم اوکراین را کسب می کند. پس از گذشت مدت زمان مشخص از دریافت مجوز اقامت دائم می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اوکراین انجام دهید.

لازم به ذکر است با اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت متقاضیان از مزایایی بهره مند خواهند شد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. حقوق شهروندی برابر با شهروندان کشور اوکراین ؛ همچنین این نکته که ممکن است کشور اوکراین عضوء اتحادیه اروپا و همچنین حوزه شینگن شود ، باعث شده متقاضیان زیادی برای مهاجرت به کشور اوکراین اقدام کنند. امکان ورود به بازار کار برای اعضاء خانواده در شرکت ثبت شده یا سایر شرکت ها وجود دارد. در صورتی که فرزند شما در کشور اوکراین متولد شوید جزء تبعه کشور اوکراین محسوب می شود و می توانید پاسپورت این کشور را برای طفل اخذ کنید.

در صورت کسب اقامت دائم کشور اوکراین می توانید از حمایت های مالی دولت این کشور برای توسعه تجارت خود استفاده کنید امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان پرداخت هزینه های کم بابت زندگی در کشور اوکراین