مزایای تحصیل در اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که طی این سالها امکان تحصیل در آن به راحتی فراهم است . مزایای تحصیل در اوکراین باعث شده است که دانشجویان زیادی از جمله دانشجویان ایرانی به فکر ادامه تحصیل در این کشور باشند.

تعداد دانشجویان بین المللی در اوکراین به دلیل سیستم آموزشی کشور روز به روز در حال افزایش است . یکی از مهمترین و بارزترین نکات این سیستم آموزشی ، ارائه طیف گسترده ای از تخصص ها در تمامی رشته ها برای دانشجویان بین المللی می باشد . کیفیت خدمات آموزشی تحت نظارت دقیق از وزارت آموزش و پرورش و علوم اوکراین اجرا می شود . در ابتدای سال تحصیلی، دانشجویان به آموزش زبان روسی و یا اوکراینی می پردازند و البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان وجود دارد . در سال 2005 ، اوکراین به پروسه بولونیا ملحق شد که این را می توان به عنوان برنامه خاصی از فعالیت سیستم های کنترل داخلی و خارجی و هیئت مشاوره که کیفیت سیستم آموزشی را تضمین می کند، در نظر گرفت.نظام آموزشی اوکراین در سراسر دنیا قابل قبول و مورد احترام است و قابلیت انعطاف پذیری برای توسعه بیشتر نیز دارد. دانشگاه های اوکراین دارای یک تیم قوی از اساتید حرفه ای هستند. بسیاری از آنها در خارج از اوکراین نیز شهرت دارند. دانشجویان نه تنها مطالب تئوری را آموزش می بینند بلکه به صورت عملی نیز به کسب علم می پردازند. دستاورد های علم مدرن نشان می دهد که موسسات آموزش عالی اوکراین، متخصصانی که به کشور اعتبار می بخشند را آماده می کند.

از مزایای تحصیل در اوکراین که باعث اعزام دانشجویان به این کشور می شود  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • هزینه های پایین زندگی و تحصیل در اوکراین
  • بالا بودن سطح علمی آموزش و پرورش و دانشگاه های کشور اوکراین
  • معتبر بودن اکثر مدارک دانشگاه های اوکراین در کشور ایران و در سطح جهانی در کشورهای کانادا، آمریکا و کشورهای اروپایی
  • تحصیل در دانشگاه های اوکراین بدون آزمون ورودی (پذیرش ساده تحصیلی در بهترین دانشگاه های این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی)
  • امکان یادگیری دروس با زبان های انگلیسی، اوکراینی، روسی و فرانسوی  در دانشگاه های اوکراین
  • امکان گرفتن اقامت دائم اوکراین از طریق تحصیل برای دانشجویان به الزام رعایت قوانین اقامت اوکراین
  • اجازه کار دانشجویی در هفته به صورت موقت و اجازه کار تمام وقت در آخر هفته ها، تابستان ها و تعطیلات ژانویه به دانشجویان
Taras-Shevchenko-National-University-of-Kyiv77

متقاضیانی که به دنبال تحصیل در کشورهای مختلف و با هزینه های مناسب هستند، انتخاب تحصیل (بخصوص رشته های پزشکی) در اوکراین برای آن ها گزینه مناسبی می باشد.

رشته های موجود عبارتند از: فنی مهندسی، پزشکی، مراقبت های بهداشتی، آموزشی، اقتصاد (از جمله امور مالی، اداری و کارآفرینی)، فرهنگ (هنر و طراحی) و حقوق.

کارشناسی در دانشگاه های اوکراین معمولا چهار سال طول می کشد. زبان های مورد استفاده برای آموزش عبارتند از روسی، اوکراینی، انگلیسی و فرانسوی (فقط برای برنامه های پزشکی). متقاضیان بین المللی ممکن است نیاز به شرکت در آزمون مهارت زبان را داشته باشند یا برای یک سال تحصیلی برای تحصیل در روسیه یا اوکراین به دانشکده های آماده سازی مراجعه کنند. دانشجویانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند نیازی به حضور در دوره های آمادگی ندارند، اما می توانند در طول دوره تحصیلی به عنوان یک دوره مستقل در دوره زبان شرکت کنند.

برای دانشجویانی که به زبان روسی تحصیل می کنند، داشتن اعتبار زبان انگلیسی ضروری نیست زیرا آنها باید یک برنامه آماده سازی زبان را بگذرانند.

ضمنا جهت تحصیل در مقطع کارشناسی , نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نیست و صرفا با مدرک دیپلم سه ساله دوره متوسطه امکان پذیرش وجود دارد.

به دلیل تفاوت در نحوه پذیرش دانشگاه ها برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا جهت کسب اطلاعات با ما در تماس باشید .