دانشگاه ملی کارازین

v.n

دانشگاه کارازین خارکف در اوکراین از قدیمی ترین دانشگاه های شرق اروپاست. این دانشگاه به دلیل همکاری و ارتباط با دانشگاه های بین المللی و وجود بیش از 4000 دانشجوی خارجی در این دانشگاه دارای شهرت جهانی است. دانشگاه کارازین با پرورش 3 تن از برندگان جایزه نوبل در حقیقت از نخبه پرورترین دانشگاه های اوکراین و اروپا محسوب می شود.

دانشگاه کارازین خارکف با توجه به قدمتی که دارد به عنوان جزوی از میراث فکری، فرهنگی اوکراین تلقی می شود. به مدت بیش از دو قرن، دانشگاه کارازین پیشگام روشنگری، کشفیات علمی، ارتقای کیفیت آموزش در اوکراین بوده است. دانشگاه دارای سنت های دیرینه همکاری بین المللی است، که این نشانگر اعتبار جهانی دانشگاه کارازین در تربیت متخصصان زبده می باشد. دانشگاه کارازین تنها دانشگاه اوکراین است که 3 تا از برندگان جایزه نوبل را آموزش و استخدام کرده است: زیست شناس ایلی مچنیکوف، اقتصاددان سیمون کوزنتز، فیزیکدان لو لاندائو. آموزش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه در سال 1948 شروع شد. اکنون، این دانشگاه با 4000 دانشجوی خارجی از 70 کشور جهان، دانشگاه پیشرو در تعداد دانشجویان خارجی ثبت نامی می باشد.

جامعه آکادمیک دانشگاه کارازین مشتمل بر دانشجویان، استاد تمام ها و دانشیارها، PhD ها و دکترهای علوم است، که در حال مشغول انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه هستند. برخی از آنها برای دانشگاه افتخار آفرینی کرده اند. آنها هستند که در توسعه آموزش، علوم، فرهنگ، ورزش اوکراین و جهان نقش بسزایی داشته ند. دانشگاه کارازین خارکف دارای رتبه های بالایی در رنکینگ ملی و بین المللی می باشد. امروزه، این دانشگاه دارای 21 دانشکده است.

آموزش با کیفیت بالای پزشکی در دانشگاه کارازین با استفاده از ترکیبی از روش کلاسیک و فن آوری های نوین است. متخصصان پیشرو در شاخه های خود فعالیت دارند و در دانشکده پزشکی تدریس میکنند، در میان آنها بیش از 35 استاد وپزشکان علوم پزشکی و 170 دانشیار، نامزد علوم پزشکی، پزشکان افتخاری و دانشمندان و تکنسین اوکراین، برندگان جوایز دولتی و جوایز بین المللی وجود دارد. به طور متوسط فعالیت های آموزشی کارکنان آموزشی بیش از 12 سال است در این زمینه وجود دارد.

264336

همه رشته ها با توجه به خواسته های فرآیند بولونیا برگزار می شود آموزش به صورت 100٪ می باشد. همه کارکنان علمی آموزشی سالانه دوره های آموزشی پیشرفته بسیاری می بینند که برای حفظ کیفیت آموزش در بالاترین سطح اجازه می دهد.

اعضای دانشگاه مقدار زیادی کار بالینی و درمانی را با مشارکت فعال دانشجویان خود و رهبری موسسات پزشکی اوکراین و پایگاه های بالینی انجام در دومین موسسه Mechnikov میکروبیولوژی و ایمونولوژی NAMS اوکراین، موسسه عمومی VT Zaitssev و عمل جراحی فوری NAMS، موسسه حفاظت از سلامت کودکان و نوجوانان NAMS اوکراین، موسسه مغز و اعصاب، روانپزشکی و اعتیاد NAMS اوکراین، بیمارستان بالینی مرکزی راه آهن اوکراین، بیمارستان سنت خارکف “Ukrzaliznytsya” ، بیمارستان منطقه خارکف، مرکز پری ناتال خارکف، درمانگاه باروری V. I. Hrischenko و غیره انجام می دهند.

دانشکده های دانشگاه کارازین خارکف عبارتند از:

دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده فیزیک و فناوری
دانشکده رادیو فیزیک
دانشکده فیزیک
دانشکده علوم کامپیوتر
دانشکده شیمی
دانشکده زیست شناسی
دانشکده زمین شناسی
دانشکده اقتصاد
دانشکده فلسفه
دانشکده حقوق
دانشکده روانشناسی
دانشکده جامعه شناسی
دانشکده زبان های خارجی
دانشکده تاریخ
دانشکده گردشگری