دانشگاه بوگامولتس

IMG_4167

اگر بدنبال تحصیل دریکی از بهترین دانشگاههای پزشکی اوکراین می باشید، دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین (NMU)  یکی از این گزینه ها می باشد. دانشگاه پزشکی بوگامولتس یکی از برترین دانشگاه های پزشکی اوکراین می باشد. این دانشگاه سالانه، دانشجوی خارجی زیادی را که متقاضی پذیرش از این دانشگاه می باشند می پذیرد. تحصیل در این دانشگاه در 3 گرایش پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مقدور می باشد

دانشگاه پزشکی بوگامولتس یک موسسه آموزش عالی قدیمی می باشد که 176 سال پیش باهدف تهیه آموزش عالی برتر تشکیل گردید. نام این موسسه پس از درگذشت روانشناس معروف Alexander A. Bogomolets و به پاس خدمات علمی و تحقیقاتی وی، بر این دانشگاه گذاشته شد. هم اکنون، دانشگاه بوگامولتس اوکراین به دلیل ارائه آموزش کیفیت بالا، یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در کل اوکراین محسوب می شود.

این دانشگاه در شهر کیف واقع شده است. اکثر دانشجویان خارجی، دانشگاه بوگامولتس اوکراین را به عنوان گزینه برتر خودشان جهت تحصیل پزشکی در اوکراین می دانند. دانشجویانی از 70 کشور جهان از جمله دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این دانشگاه می باشند. همین شهرت برای ثبت نام دانشجویان خارجی در این دانشگاه کافی است. شهرت و اهمیت این دانشگاه زمانی بر همگان معلوم میشود که بدانیم از 20 فارغ التحصیل پزشکی 5 فارغ التحصیل متعلق به این دانشگاه می باشند.

Bogomolets-National-Medical-University-01

دانشگاه پزشکی بوگامولتس برای بیش از 10000 دانشجوی خود آموزش پزشکی تهیه می کند. از این تعداد، درحدود 1300 دانشجو جزو دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند. همچنین، دانشگاه بوگامولتس دارای یکی از بزرگترین مجموعه هیئت علمی با 1200 کارمند آموزشی می باشد.

این دانشگاه دارای 3 دانشکده پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد. شهرت دانشگاه در اراده آموزش برتر باعث جذب دانشجویان خارجی به طیف گسترده یی از برنامه های تحصیلی شده است که هم اکنون در سطح جهانی دارای اعتبار فراوانی میباشد.دوره دندانپزشکی همچنین معروف به دهان پزشکی شامل پیشگیری و درمان امراض دهانی می باشد. دوره دیگر، دوره داروسازی می باشد که بین دانشجویان معروف است.

در دانشگاه بوگامولتس اوکراین، مدت تحصیل در دوره پزشکی درحدود 6 سال ، مدت تحصیل دندانپزشکی و داروسازی نیز 5 سال می باشد. در پایان هر دوره تحصیلی، به فارغ التحصیلان مدرک دکتر پزشکی اعطاء می شود که دارای اعتبار جهانی است. شما با مدرک پزشکی این دانشگاه به راحتی می توانید در هر کجایی از اوکراین و سایر کشورهای اروپا و یا آمریکا و کانادا مشغول به کار شوید.