اقامت دائم

اقامت اوکراین، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اوکراین و راه های مهاجرت به اوکراین در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اقامت اوکراین به مانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در زمینه راه های مهاجرت به اکراین و همچنین اخذ اقامت و تابعیت این کشور به واسطه هریک از راه های مهاجرت به اوکراین ارتقا دهیم تا در صورتی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید، با اطلاعات کافی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایید. شرایط مهاجرت به اوکراین و اخذ اقامت کشور اوکراین چیست؟ با توجه به اینکه کشور اوکراین در مرز بین آسیا و اروپا واقع شده، مورد توجه متقاضیام مهاجرت به اروپای شرقی قرار گرفته است و افرادی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند نسبت به قوانین پیش روی خود اطلاعات کافی ندارند. در این راستا پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی با آگاهی کافی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند.

اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن ، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقاضیان زیادی شده است .درخواست اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اکراین در سال های اخیر از راه قانونی افزایش پیدا کرده است. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که این روش ها شامل تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تولد و پناهندگی می باشند.

اقامت دائم اوکراین از طریق سرمایه گذاری

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در قالب ثبت شرکت امکان پذیر می باشد و افراد می توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می باشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد . دیگر هزینه های ثبت شرکت در حدود ۱۰۰۰۰ یورو  و هزینه های استخدام  پرسنل شرکت در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه بعلاوه هزینه بیمه و مالیات سالانه در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه های سفر به اوکراین و هزینه های جانبی از جمله این هزینه ها می باشد.

سرمایه گذاری در اوکراین

اقامت دائم اوکراین و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت اوکراین و اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد جزو مواردی است که متقاضیان بسیاری تمایل دارند از این طریق اقدام کنند، لذا در این بخش به صورت تخصصی مورد بررسی  قرار می گیرد. مهاجرت به اوکراین از طریق تولد و اخذ تابعیت این کشور بر اساس قوانین مهاجرتی و اقامتی اوکراین در بند ۱ ماده ۶ قانون تابعیت یکی از طرق اخذ تابعیت کشور اوکراین را تولد معرفی و مشخص نموده است. به موجب ماده ۷ همین قانون شرایط اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد را به شرح زیر تقسیم بندی کرده است:

 • افرادی که والدین آنها یا یکی از پدر یا مادر فرد در زمان تولد آن شخص، شهروند اوکراین باشد به عنوان تبعه اوکراین محسوب می شوند

 • افرادی که در خاک اوکراین از پدر و مادر بدون تابعیت متولد شده باشند و پدر و مادر فرد فوق اقامت قانونی این کشور را داشته باشند نیز به عنوان تبعه این کشور محسوب می شوند

 • افرادی که در خارج از خاک اوکراین از والدین بدون تابعیت و یا مقیم قانونی و دائم ان کشور را داشته باشند متولد شده باشند در صورتیکه آن شخص، تابعیت کشور خارج را از طریق تولد کسب نکند، تبعه اکراین می باشد

 • افرادی که درخاک اوکراین متولد شوند و والدین آن فرد اقامت دائم و قانونی این کشور را داشته باشند در صورتی که فرد متولد شده موفق به اخذ تابعیت والدینش در هنگام تولد کسب نشود، تبعه اکراین محسوب می شود

 • افراد متولد شده از والدینی که از طریق پناهدگی وارد اوکراین شده اند و درخواست اقامت دائم و تابعیت داده اند

 • نوازدی که در خاک این کشور به دنیا آمده و از طرف پدرو مادرش ترد و رها شده باشند تبعه این کشور به حساب می آید

   

  اقامت دائم اوکراین از طریق ازدواج

  کسب اقامت اوکراین از طریق ازدواج به مانند بسیاری کشورها دارای شرایط خاصی است که افراد باید با توجه به این شرایط و رعایت قوائد و اصول این شرایط اقدام نمایید. فردی که قرار است با تبعه اوکراینی ازدواج کند باید در ابتدا ثابت نماید که قصد قطعی در مورد ازدواج با وی را دارد و باید اثبات نماید که ازدواج را بهانه ای برای ورود به این کشور و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور قرار نداده است. مدارکی که افراد باید ارائه دهند شامل هرگونه مدرک که اثبات نمایند افراد باهم ارتباط دارند و همچنین فردی که تبعه این اوکراین است باید ثابت نماید که می تواند هزینه های زندگی خود و همسر آینده خود را تامین نمااید.

  ازدواج با شهروندان اوکراینی دارای شرایط ذیل است:

  • اجازه اقامت در اوکراین

  • استفاده از مزایا و خدمات آموزش

  • کسب تابعیت و شهروندی این کشور

  • برخورداری از خدمات مالی در اوکراین مانند داشتن کارت بانکی و اخذ وام

  • اجازه ورود به بازار کار تمام وقت و پاره وقت

  • عدم نیاز به اخذ ویزا برای کشورهای ثالث

  • استفاده از خدمات رفاهی و کاری مانند حق بازنشستگی و بیمه و درمان رایگان

   اخذ اقامت دائم و تابعیت اوکراین

   اقامت اوکراین و قوانین تابعیت این کشور مبتنی بر قانونی است که در سال 1991 به تصویب رسیده است. با توجه به این قوانین کلیه کسانی که تا پیش از تصویب این قانون در اوکراین حضور و اقامت داشتند به عنوان تبعه این کشور محسوب می گردنند. بحث تابعیت مضاعف در قانون تابعیت و اقامت اوکراین به رسمیت شناخته نشده است.

   برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور اوکراین به مانند بسیاری کشور افراد متقاضی باید قوائد و شرایط خاصی این کشور را رعایت کرده باشند و در این راستا مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اوکراین و اخذ تابعیت اوکراین به شرح زیر می باشد:

   • ارائه مدارک هویتی افراد متقاضی

   • نداشتن سابقه کیفری

   • ارائه گواهی سلامت و نامه پزشک

   • ارائه اسکن پاسپورت به همراه اصل پاسپورت

   • ارائه مدارک پرداخت مرتبط بیمه

   • ارائه مدارک و اسناد تاهل افراد